Srbija pobedila Mozambik i obezbedila plasman na Olimpijske igre

U trećem meču A kvalifikacionog olimpijskog turnira
reprezentativke Srbije su u pred oko 4.000 gledalaca ubedljivo savladale Mozambik i obezbedile plasman na Olimpijske igre u Tokiju!

Otvorile su naše košarkašice solidno utakmicu, ali je egal držala Kosa, koja je ubacila 13 od 15 poena za Mozambik u prvih sedam minuta, pa je u 8. minutu bilo 12:15. Uz zvuk sirene za kraj prve deonice, ponovo je iz neverovatne situacije pogodila Kosa i donela Mozambiku prednost 21:16.

Nije dobro počela druga deonica za naš tim, bilo je dosta problema u realizaciji napada, ali su izabranice selektorke Marine Maljković pojačale ritam i za četiri minuta anulirale minus od sedam poena, da bi posle poena Čađo i trojki Vasić i Jovanović povele 32:25 (18. minut). Na poluvreme, Srbija je otišla sa 34:28.

Na startu treće četvrtine Srbija je zaigrala odlično, napravila seriju 12:0 i došla do velike prednosti – 46:28. Pokušavao je Mozambik da uhvati priključak, ali je prednost naših devojaka konstantno rasla (55:35 – 27 minut), a na poslednju pauzu otišlo se pri rezultatu 60:42.

Prva tri minuta poslednje deonice igralo se bez koša, da bi u 34. minutu posle poena Stankovićeve ponovo bilo „plus 20“ (62:42), a četiri minuta kasnije i najvećih 74:44. Srbija je do kraja meča potpuno kontrolisala igru, rutinski privela meč kraju, pa je veliko slavlje na parketu zbog plasmana na Olimpijske igre moglo da počne.