Šou bivših igrača Voše u Ligi šampiona i Ligi Evrope - Rekord, golovi, asistencije... najlepši gol LE

Neverovatan meč u Amsterdamu, gde se vodila bespoštedna borba
za prvo mesto u grupi E. Ajaks – Bajern 3:3. Bajern sa prvog mesta ide u narednu fazu, Ajaks kao drugoplasirani. Dva gola Tadića, dva crvena kartona, dva penala.

Ajaksu je "igrala" samo pobeda za lidersku poziciju, od koje su bili dodatno udaljeni posle prvih 45 minuta.

Bajern je poveo golom Roberta Levandovskog u 13. minutu, a prednost je mogla biti ubedljivija da na golu nije stajao fenomenalni Onana, koji je "skinuo" nekoliko zicera.

U nastavku je Ajaks zaigrao mnogo bolje, zrelije i opasnije u završnoj trećini terena.

Dušan Tadić je u 61. minutu doneo izjednačenje, kada je na odlično dodavanje Van de Beka, samo postavio stopalo i skrenuo loptu u mrežu.

Šest minuta kasnije, atmosfera je malo splasnula, pošto je Veber dobio direktan crveni karton, pa je Ajaks ostao sa desetoricom na terenu.

Ipak, nada se opet probudila u 75. minutu, kada je Bajern ostao bez jednog igrača - Tomasa Milera, koji je takođe isključen.

U igru je ušao Kasper Dolberg i nad njim je napravljen prekršaj u kaznenom prostoru, pa je dosuđen penal za "kopljanike".

Dušan Tadić je preuzeo odgovornost i doneo prednost Ajaksu u 82. minutu.

Ali, četiri minuta kasnije, penal za Bajern! Oboren je Alkantara, a Levandovski je postigao svoj drugi gol.

Kingsli Koman je u 90. minutu doneo nov preokret, novu prednost za goste, ali je Taljafiko postigao poslednji gol na ovom meču, u sudijskoj nadoknadi.

Dušan Tadić je srpski rekorder u Ligi šampiona

Dušan Tadić igra najbolju sezonu u karijeri. Dobitnik Zlatne lopte FSS za 2016. igra u dresu Ajaksa partije života. Na 27 utakmica za Kopljanike, čiji je član od juna, postigao je 16 golova i upisao jedanaest asistencija!

Polovinu golova, osam, postigao je u Ligi šampiona i probio se do četvrtog mesta najefikasnijih srpskih fudbalera u elitnom takmičenju. U grupnoj fazi postigao je pet golova.

Sa takvim učinkom je srpski rekorder u jednoj sezoni grupne faze. Nadmašio je učinak Predraga Đorđevića od četiri gola za Olimpijakos u sezoni 2002/03, prenosi Žurnal.

- Drago mi je zbog toga – pomalo zbunjeno je odgovorio srpski reprezentativac, iznenađen da je već u debitantskoj sezoni u Ligi šampiona napravio tako odličan učinak.

Tadić će na proleće imati priliku da poboljša golgeterski učinak. Ajaks će posle 12 godina opet igrati u nokaut-fazi. Čiju će mrežu gađati, Tadić će saznati u ponedeljak.

- Voleo bih da igramo protiv Reala – „priziva“ srpski as trostrukog uzastopnog osvajača Lige šampiona.

Tadić, ipak, predoseća da će Kopljanici putovati na Apenine.

- Lično bih voleo da izvučemo Real, ali mi neki predosećaj govori da ćemo za protivnika dobiti Juventus.

Odlična forma podiže samopouzdanje, pa ne čudi što Tadić „priziva“ najjače protivnike.

- U osmini finala nema slabih timova, a oni koji su grupu prošli s prvog mesta su podjednako kvalitetni, tako da je svejedno ko će nam biti protivnik. Videćemo, ipak, u februaru ko će biti u kakvoj formi.

Mijatov šou na "Olimpiku"

Srpski vezista postigao jedan od najlepših golova grupne faze Lige Evrope. A, potom je spektakularno asistirao...

Ajntraht je završio grupnu fazu Ligu Evrope sa maksimalnih 18 bodova u izuzetno teškoj grupi!

"Srpski" tim iz Frankfurta u poslednjem kolu je gostovao Laciju u Rimu, a na kultnom stadionu "Olimpiko" šou je imao Mijat Gaćinović.

Naš vezista je postigao jedan od najlepših golova u takmičenju od početka sezone, a zatim je još lepše asistirao, dodavanjem koje odbrana domaćih nije mogla da pročita.

Na čelu sa nekadašnjim đakom i prvotimcem Vojvodine, nemački predstavnik tako je spektakularno preokrenuo u glavnom gradu Italije, u utakmici koju je sa klupe domaćih odgledao Dušan Basta, a sa klupe gostiju u finišu ušao Luka Jović.

Konačan rezultat bio je Lacio - Ajntraht 1:2!

izvor: Tanjug, mondo.rs, rtv.rs, zurnal.rs, agencije, foto: Printscreen, fss.rs