24.10.2018.

Voša prošla: Ubedljivo do 1/4 finala Kupa

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije
pošto su danas u osmini finala pobedili ekipu Sinđelića rezultatom 4:0 (0:0).

Pred oko 300 gledalaca na “Karađorđu”, strelci za Vošu bili su Milojević u 50, Đuričin u 58, M. Đurić u 67. i Gojkov u 76. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Graovac, Saničanin, Antić – M. Đurić (od 70. Zlomislić), Mesarović – Đuričin, Milojević (od 73. Gajić), Vinsent (od 59. Gojkov) – Fofana.

Vojvodina je prvu priliku na utakmici imala posle kornera u 21. minutu, kada je dobro centrirao Mesarović, a potom Graovac uputio udarac glavom, ali je lopta pogodila samo spoljni deo mreže. Samo dva minuta kasnije, Fofana se driblingom lepo izborio za poziciju za udarac i potom šutirao sa oko 20 metara, ali je lopta još jednom otišla van okvira gola.

Još bliži pogotku, crveno-beli su bili u 28. minutu. Tada je Fofana petom sjajno proigrao Đuričina, koji je izašao sam ispred Vukašinovića i šutirao, ali je golman Sinđelića uspeo da odbrani. Potom je na loptu natrčao i Fofana, ali je ona otišla preko prečke gostujućeg gola. U 34. minutu, Vinsent je odigrao dobar dupli pas sa Fofanom i takođe izbio sam ispred Vukašinovića, šutirao sa oko pet metara iskosa, ali je čuvar mreže Beograđana i taj udarac zaustavio.

Nova odlična šansa za Vošu usledila je u 45. minutu, kada je najpre Lazarević na desnoj strani dobro proigrao Đuričina, a on je ušao u kazneni prostor i odigrao povratni pas do Vinsenta, koji je sa desetak metara vrlo loše zahvatio loptu i poslao je daleko iznad gola Sinđelića.

Već početkom drugog poluvremena, tačnije u 49. minutu, dosuđen je jedanaesterac za Vojvodinu. Prilikom jednog centaršuta u šesnaesterac gostiju, Đuričin se našao u duelu sa jednim igračem Sinđelića, što je sudija Bojan Nikolić iz Kragujevca okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Penal je izveo Milan Đurić i pogodio stativu, ali je lopta potom došla do Milojevića, koji ju je sa oko 12-13 metara poslao u mrežu.

Svega osam minuta kasnije, već je bilo 2:0 za Vojvodinu. Posle centaršuta Milojevića iz kornera, Fofana je došao do lopta i šutirao, Vukašinović je odbranio, ali se lopta potom odbila do Đuričina, koji ju je sa dva metra lako prosledio u mrežu, a već u 67. minutu, crveno-beli su došli i do trećeg pogotka na meču.

Đurić je oduzeo loptu protivničkom igraču na oko 25 metara od gola, krenuo napred i šutirao sa ivice šesnaesterca, poslavši loptu u donji levi ugao golmana Vukašinovića.

Uprkos visokom vođstvu, crveno-beli su nastavili da napadaju, pa je već u 76. minutu viđen novi gol na meču. U kontranapadu, Gojkov je sa loptom krenuo napred i šutirao sa oko 20 metara. Za razliku od Đurića, on je šutirao u donji desni ugao golmana Vukašinovića, ali jednako precizno kao i Đurić, čime je još više uvećao vođstvo “stare dame”.

Do kraja meča, igra se i dalje odvijala uglavnom na polovini Sinđelića, ali novih šansi i golova više nije bilo, pa je utakmica završena pobedom Vojvodine rezultatom 4:0.