05.08.2018.

Poraz Voše u Novom Sadu - pretposlednje mesto na tabeli

Vojvodina - Rad 1:2

Pred oko 1.000 gledalaca na “Karađorđu”, strelci za goste bili su Denić u 41. i Šipčić u 72, dok je gol za Vošu postigao Arsić u 47. minutu (p).

Vojvodina: Rockov – Stojković, Graovac, Đorđević, Antić – Zlomislić (od 87. Mesarović) – Milojević, Arsić (od 73. Gojkov), Đurić, Vinsent – Fofana.

Prva dobra prilika na meču viđena je u 11. minutu, kada je sudija Lazar Tripković dosudio slobodan udarac za Rad na oko 20 metara iskosa od gola Vojvodine. Šutirao je Đorđe Denić, ali nije imao dovoljno sreće, pošto je lopta pogodila stativu Vošinog gola. Na drugoj strani, Voša je uzvratila pet minuta kasnije, kada je Đurić oduzeo loptu na oko 40 metara od svog gola i dubinskim pasom dobro proigrao Fofanu, koji je ušao u šesnaesterac i šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je lopta pogodila prečku.

U 32. minutu, crveno-beli su propustili novu sjajnu priliku za pogodak i to nakon što je Arsić ubacio loptu u šesnaesterac, a Zlomislić u padu uputio udarac glavom sa svega pet metara. Međutim, golman Marković je dobro reagovao i izbio loptu u korner. Slična situacija viđena je i u 38. minutu, s tim da je ovoga puta Stojković centrirao, a Đurić uputio udarac glavom, ali je lopta otišla preko prečke. Na drugoj strani, svega tri minuta kasnije, Rad je uspeo da dođe do prednosti.

Posle kornera za goste, Vico je šutirao sa tridesetak metara iskosa. Slabo je zahvatio loptu, ali je onda došla tačno do Denića, koji je uspeo da se okrene i preciznim udarcem sa oko 12-13 metara pošalje loptu u donji levi ugao gola Vojvodine.

Međutim, prednost “građevinara” nije dugo trajala. Već u 47. minutu, Zlomislić je u šesnaestercu gostiju proigrao Fofanu, koji je bio povučen od strane jednog protivničkog fudbalera, pa je sudia Tripković dosudio penal za Vojvodinu, koji je sigurno realizovao Arsić i tako poravnao rezultat.

Samo tri minuta kasnije, Arsić je izveo slobodan udarac za Vošu sa oko 20 metara iskosa od gola Rada i dobro šutirao, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative. Praktično već u narednom napadu, Vinsent je driblinzima dobro prošao po levoj strani i odigrao pas do Đurića, koji je šutirao sa ivice šesnaeterca, ali je lopta ponovo otišla van okvira gola. U 52. minutu, šut iz daljine je na drugoj strani uputio i Mihajlović, lopta je išla pod prečku, ali ju je Rockov izbio u korner.

Rad je do novog vođstva na utakmici mogao da dođe posle kontranapada u 68. minutu, kada je Lutovac šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je Rockov paradom izbacio loptu u korner.  Ipak, samo četiri minuta kasnije, gosti su ponovo došli do prednosti.

Posle kornera sa desne strane, u šesnaestercu Vojvodine se najbolje snašao Šipčić i preciznim udarcem glavom postigao drugi gol za Rad na ovom meču.

Fantastičnu priliku da izjednače rezultat, crveno-beli su propustili posle kontranapada u 78. minutu. Gojkov je sjajno proigrao Vinsenta, koji je krenuo ka šesnaestercu i odigrao pas do Fofane, a on je šutirao sa oko 12-13 metara, ali je lopta prošla pored stative. U 84. minutu, Đurić je odigrao pas do Gojkova, koji se u šesnaestercu gostiju izborio za poziciju za udarac, ali je lopta, nakon njegovog šuta sa sedam-osam metara iskosa, pogodila samo spoljni deo mreže.

Ekipa iz Beograda je u 90. minutu ostala sa igračem manje, pošto je, usled međusobnog udaranja, sudija Tripković pokazao žute kartone Mesaroviću i Deniću. S obzirom na to da je za Denića to bio drugi žuti karton na utakmici, Rad je preostalo vreme bio brojčano slabiji na terenu.

Do kraja utakmice, fudbaleri Vojvodine su silno pokušavali da dođu do gola i tako barem izbegnu poraz na ovom meču, ali pravih šansi i prilika više nije bilo, pa je pobeda pripala gostima.

izvor, foto: fkvojvodina.rs

UEFA nije zadovoljna uslovima koje pruža stadion Voše - rekonstrukcija za Ligu Evrope