20.07.2018.

Voši bod na startu Superlige

Vojvodina - Mladost 1:1

U prvom kolu Superlige Vojvodina je igrala nerešeno protiv Mladosti.

Pred oko 1.500 gledalaca na “Karađorđu”, strelac za Vošu bio je Fofana u 13, dok je gol za goste postigao Dimić u 28. minutu.

Pred početak utakmice, igrači dva tima i svi prisutni na stadionu održali su minut ćutanja u čast Gorana Bunjevčevića i Branimira Babarogića, istaknutih sportskih radnika koji su nedavno iznenada i neočekivano preminuli.

Na terenu, tokom prvih desetak minuta igralo se uglavnom na sredini terena, da bi u 13. minutu Vojvodina došla u vođstvo. Milojević je oduzeo loptu na svojoj polovini i dodao je do Đurića, a on je sa polovine igrališta uputio sjajan lob pas ka Fofani. U duelu sa dvojicom igrača Mladosti i istrčalim golmanom Rosićem, napadač crveno-belih je uspeo da dođe do lopte i pošalje je u nebranjenu mrežu, za veliku radost oko 1.500 gledalaca na “Karađorđu”.

U 25. minutu, lako je moglo biti 2:0 za Vošu. Ponovo je Đurić poslao odličan pas, ovoga puta u šesnaesterac za Vinsenta, golman Rosić je uspeo da mu uđe u putanju i zakači loptu, a potom su Milojeviću nedostajali centimetri da je u padu sa pet metara prosledi u nebranjenu mrežu. Na drugoj strani, Mladost je u 28. minutu neočekivano uspela da izjednači.

Nakon upućene lopte ka šesnaestercu Vojvodine, Zlomislić je želeo glavom da izbije loptu napred, ali ju je nedovoljno dobro zahvatio, pa e ona samo produžila putanju ka golu Voše. Na oko sedam-osam metara od gola i dva metra iza leđa odbrane Vojvodine, usamljen se našao Dimić, koji, s obzirom na to da je Zlomislić poslednji igrao loptom, nije bio u ofsajdu, pa je lako prihvatio loptu i savladao golmana Rockova.

Vojvodina je do novog vođstva mogla u 42. minutu, kada je, posle kornera, lopta došla do Mesarovića na oko 17 metara od gola, a on se driblingom odlično oslobodio svog čuvara i šutirao uz samu stativu, ali je Rosić paradom izbio loptu u novi korner, što je ujedno bila poslednja viđena šansa u prvom poluvremenu.

U drugom delu utakmice, prvi je pripretio Arsić u 50. minutu solidnim udarcem sa oko 25 metara, ali je lopta prošla pored stative, da bi samo dva minuta kasnije Mladost propustila stopostotnu priliku da preokrene rezultat. Posle lepe akcije, u kojoj je učestvovalo nekoliko fudbalera, Pavlović je odigrao pas na stranu do Dimića, a on je idealno proigrao Radivojevića na oko sedam-osam metara od gola Vojvodine. Radivojević je šutirao iz prve, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke. Isti igrač je mogao da se upiše u strelce i posle kornera u 55. minutu, ali je lopta tada, posle njegovog udarca glavom, završila pored stative, baš kao i minut kasnije, kada je sa oko 18 metara iskosa oštro šutirao Pavlović.

Od tog momenta, Vojvodina je polako ponovo preuzimala terensku inicijativu, pa je u 72. minutu, posle kontranapada, Arsić lepo proigrao Đurića, a on se odlično izborio za poziciju za udarac i šutirao sa oko 17-18 metara iskosa, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative. Svega dva minuta potom, ekipa iz Lučana je imala kontranapad nakon što je Huhumis izgubio loptu na sredini terena, šutirao je Dimić sa oko osam-devet metara, ali je lopta, nakon što ju je zakačio golman Rockov, pogodila samo stativu. Već u sledećem napadu, Huhumis je snažno šutirao sa petnaestak metara, ali je Rosić odbranio.

U poslednjih petnaestak minuta, crveno-beli su pokušavali da dođu do drugog gola koji bi im otvorio vrata pobede, ali je promene rezultata nije bilo, pa je utakmica završena podelom bodova.

izvor: fkvojvodina.rs, foto: NSinfo