29.04.2018.

Voša pobedila Partizan u Novom Sadu

Vojvodina - Partizan 2:1

Vojvodina pobedila Partizan, ali ostala bez Evrope

Vojvodina je povela već u 11. minutu. Antić je odigrao pas do Arsića, koji je sjajnom lob asistencijom sa oko 18 metara proigrao Jovančića u šesnaestercu gostiju, a on je sa oko pet metara prebacio golmana Jovičića i doneo radost navijačima “stare dame” na “Karađorđu”. Međutim, nakon svega 15 minuta, pogotku su se radovali i gosti.

Janković je primio loptu na oko 23 metra iskosa od gola Vojvodine, driblingom se oslobodio Lazarevića, a onda preciznim udarcem poslao loptu u same rašlje gola Rockova.

"Crveno-beli svojim duhom i energijom poslali poruku tribinama" (VIDEO, GOLOVI)

Voša je do novog vođstva mogla u 35. minutu, posle slobodnog udarca koji je sa oko 30 metara izveo Arsić, ali je njegov šut u bliži donji ugao gola odbranio golman Jovičić, da bi u 43. minutu, nakon kornera koji je izveo Mesarović, udarac glavom sa oko pet metara iskosa uputio Putinčanin, ali je lopta otišla preko gola.

U drugom poluvremenu, Partizan je prvi pripretio i to tek u 68. minutu, kada je Miletić centrirao sa desne strane, a Ivanović sa pet metara pokušao da savlada golmana Rockova. Međutim, posle njegovog udarca iz prve, lopta je otišla van okvira gola, baš kao i u 74. minutu, kada je udarac glavom uputio Ožegović.

Na drugoj strani, Vojvodina je u 76. minutu došla do nove prednosti. Slobodan udarac za crveno-bele sa oko 40 metara izveo je Arsić i centrirao u šesnaesterac, a tamo odlično skočio Radovanović i sjajnim udarcem glavom sa oko 10-11 metara poslao loptu u rašlje gostujućeg gola.

Partizan je mogao da izjednači samo četiri minuta kasnije, kada se Janković ponovo fintom oslobodio Lazarevića u šesnaestercu Vojvodine i odigrao pas do Ožegovića, ali je on, neometan sa oko 11 metara, šutirao preko gola.

U 82. minutu, Partizan je ostao sa igračem manje na terenu. Zbog udaranja Arsića laktom u glavu, najpre je žuti karton dobio Saša Zdjelar, a potom mu je, zbog prigovora, arbitar Milorad Mažić pokazao još jedan žuti karton, što je značilo i automatsko isključenje. Vojvodina je brojčanu prednost mogla da iskoristi samo dva minuta kasnije, kada je Avramovski driblingom sjajno prošao pored Antonova i šutirao sa oko sedam-osam metara iskosa, ali je lopta otišla nekoliko centimetara preko prečke.

Do kraja meča, Partizan je pokušavao da dođe do gola kojim bi izbegao poraz, dok se Vojvodina trudila da trećim pogotkom na meču osigura pobedu, ali pravih šansi više nije bilo, pa je utakmica završena trijumfom crveno-belih.

izvor: fkvojvodina.rs, foto: NSinfo