22.04.2018.

Voša ostaje bez Evrope - Novi poraz u Novom Sadu

Vojvodina - Spartak 0:2

Vojvodina: Rockov – Lakićević, Veselinović, Radovanović, Lazarević – Putinčanin (od 21. Vukasović), Jovančić, Avramovski (od 76. Subotić) – Zličić (od 50. Mihajlović), Mesarović, Vinsent.

Prva prilika na utakmici viđena je u petom minutu, kada je Spartak izveo dobar kontranapad, koji se završio centaršutom Đuričina sa leve strane i pokušaju Zličića da glavom izbije loptu, ali je nije dobro zahvatio, pa je ona pogodila prečku gola Vojvodine i završila u korneru. Međutim, u 28. minutu, na sličan način, Subotičani su došli u vođstvo.

Ovoga puta, Vukčević je centrirao sa leve strane, a Šimura u naletu odlično zahvatio loptu glavom i poslao je uz levu stativu golmana Rockova.

Na drugoj strani, Vojvodina je uzvratila u 42. minutu, kada su dobar dupli pas napravili Avramovski i Zličić, a potom je Avramovski šutirao sa oko 10-11 metara iskosa, ali pravo u golmana Ostojića. To je ujedno bila poslednja viđena prilika u prvom poluvremenu.

Gosti su prvi pripretili i u drugom delu meča i to u 53. minutu, kada je Nikolić sa polovine terena sjajno proigrao Savkovića, koji je izbio sam ispred Rockova, ali je sa oko 15 metara šutirao preko gola.

U 64. minutu, drugi gol za Spartak na ovoj utakmici mogao je da postigne Čečarić, ali je Rockov uspeo da odbrani njegov snažan udarac sa oko 30 metara i izbije loptu u korner. Upravo posle tog kornera, Tekijaški je propustio neverovatnu šansu da udvostruči vođstvo gostiju, pošto je sa samo dva metra od gola nedovoljno dobro zahvatio loptu, koja je otišla nekoliko centimetara preko prečke.

Crveno-beli su uzvratili u 78. minutu posle slobodnog udarca koji je sa oko 18 metara izveo Mesarović i šutirao u same rašlje gola Spartaka, ali je golman Ostojić sjajnom paradom izbio loptu u korner. Na sličan način, gol je u 81. minutu mogao da postigne Jočić, ali je Rockov, posle fantastičnog lob udarca, takođe izbio loptu u korner. Ipak, nakon izvođenja kornera, gosti su došli i do drugog pogotka na utakmici.

Savković je centrirao, Čečarić glavom prosledio loptu ka golu, a Nikolić ju je sa samo dva metra prosledio u mrežu.

U 85. minutu, oštar udarac sa oko 18 metara iskosa uputio je Lakićević, ali je Ostojić i taj šut odbranio. Gosti su u 92. minutu mogli da postignu i treći pogodak na utakmici, kada je, posle odlične akcije u kojoj je učestvovalo nekoliko fudbalera Spartaka, Čečarić šutirao sa desetak metara iskosa, ali je lopta pogodila prečku. Rezultat je ostao nepromenjen, ali je Spartak svakako zabeležio vrednu i važnu pobedu.

izvor: foto: Fotografije fudbalskih utakmica Jelena Grlić