02.02.2018.

Voša u finalu Kupa Vojvodine

Rukometaši Vojvodine trijumfalno su započeli 2018-u godinu

Crveno-beli su slavili u Subotici protiv Spartak Vojputa sa 25:23 u utakmici polufinala Kupa Vojvodine. Tako se naš tim plasirao u finale gde će se za trofej boriti protiv boljeg iz duela Kikinde i pančevačkog Dinama. Pobednik regionalnog kupa obezbediće plasman na završni turnir Kupa Srbije.

Na klupi Vojvodine nekoliko debitanata. Pre svih čuveni strateg Kasim Kamenica. Na golu povratnik Svetislav Verkić i desni bek crnogorski reprezentativac Marko Simović. Osim u prvih 10 minuta kada je bilo egal, naši rukometaši konstantno su imali rezultatsku prednost. Najveću u 49-om minutu 16:22. Veoma zrelo odigrano, disciplinovano u odbrani. Kada je protivnik prilazio, Vojvodina je imala odgovor. Bojanić je odigrao jednu od najboljih partija, osim toga što je postigao najviše golova (6), bio je izuzetno upotrebljiv kako u napadu, tako i u odbrani. Nadoveza je postigao pet golova, Trifković četiri, Ostajić i Grozdanić po tri.

Vojvodinu u nedelju 4. februara očekuje nastavak Seha lige kada će gostovati Metalurgu u Skoplju.

izvor, foto: rkv.rs