10.02.2018.

Voša pobedila i Dinamo - 2:0 posle 120 minuta

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Dinama iz Pančeva
rezultatom 2:0 (2:0), u prijateljskoj utakmici odigranoj na “Karađorđu”.

Pred oko 150 gledalaca, strelac za Vošu bio je L. Zličić u četvrtom i 58. minutu.

Vojvodina: Rockov (od 61. Perić) – Lakićević (od 61. Cebara), Saničanin (od 61. Veselinović), Radovanović (od 61. Devetak), Antić (od 61. Lazarević) – Putinčanin (od 61. Vujanović), Jovančić (od 61. Arsić), L. Zličić (od 61. Mesarović) – Vinsent (od 61. Nešković), Subotić (od 61. Kalezić), Mihajlović (od 61. M. Zličić, od 102. Gajić).

Vojvodina je prvu priliku imala već u drugom minutu, kada je Zličić izveo korner, a Vinsent dobro skočio i uputio udarac glavom, ali je lopta otišla pored stative gola gostiju. Međutim, svega dva minuta kasnije, crveno-beli su ipak uspeli da dođu do prednosti.

Putinčanin je sa polovine terena na desnoj strani dobro proigrao Lakićevića, koji je prošao pored svog čuvara i odigrao povratni pas do Zličića, a on je preciznim udarcem iz prve sa desetak metara poslao loptu iza leđa golmana Čanovića.

U 19. minutu, nakon dobrog proigravanja Jovančića za Antića, levi bek Vojvodine je odigrao povratni pas u šesnaesterac Dinama za Subotića, koji je neometan šutirao sa desetak metara iskosa, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla visoko preko gola. Dobru šansu za dupliranje vođstva imao je i Mihajlović u 28. minutu, kada su igrači Dinama izgubili loptu na oko 30 metara od svog gola, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca golman Čanović uspeo da zaustavi.

Na drugoj strani, Dinamo je prvu priliku imao u 32. minutu, kada je Rockov loše ispucao loptu i praktično je dodao do Jovanovića, a on je ušao u šesnaesterac i snažno šutirao sa petnaestak metara, ali je čuvar mreže Vojvodine ispravio svoju grešku i odličnom odbranom spasao svoj gol. U tim trenucima, ekipa iz Pančeva je uspešno zatvarala prilaze svom golu, ali je u 58. minutu ipak ponovo poklekla.

Posle akcije u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača Vojvodine, Putinčanin je proigrao Lakićevića na desnoj strani, a on je uputio oštar pas u peterac. Subotić i golman Čanović su pokušali da dođu do lopte, koja se odbila do Zličića, čiji je šut sa oko 11-12 metara Čanović uspeo donekle da zaustavi, ali ne i da spreči pogodak, pošto se lopta od stative otkotrljala u mrežu.

Potom je usledio novi period igre bez šansi na bilo kojoj strani, da bi u 85. minutu Vujanović dobro šutirao sa oko 17 metara, ali je Tomić dobrom reakcijom izbio loptu u korner. Samo pet minuta kasnije, na drugoj strani slično je uradio Bajović, ali je i Perić dobrom odbranom sačuvao svoju mrežu.

U 97. minutu, i Terzić je uputio udarac iz daljine, ali je lopta prošla pored stative gola Vojvodine, da bi u 111. Gajić imao priliku da postigne treći gol za crveno-bele. Nakon proigravanja od strane Neškovića, on je izašao sam ispred Tomića, ali je šutirao pored gola.

Poslednju šansu na utakmici imao je Kalezić tri minuta kasnije, kada je šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je i ovoga puta lopta otišla van okvira gola, pa je krajnji rezultat ostao 2:0 u korist Vojvodine.

izvor, foto: fkvojvodina.rs