02.12.2017.

Voša za 10 godina promenila 26 trenera


Da li je neko promenio više trenera od Vojvodine u protekloj deceniji?

Vojvodina je među rekorderima po broju trenera koji su vodili njen prvi tim. Podaci kažu da je crveno-bele do sada predvodilo čak 26 stručnjaka tokom poslednje decenije. Neki od njih su, poput Aleksandra Veselinovića, na “Karađorđu” bili tek nešto više od dve sedmice (17 dana), dok su Milovan Rajevac, Zoran Milinković i Nenad Lalatović predvodili ekipu duže od godinu dana, prenosi Dnevnik.

Novosadski Superligaš očigledno da uvek krivce za loše rezultate vidi u trenerima, pa su iz tog razloga oni po pravilu  bili prvi na udaru. Samo u ovoj sezoni smenjivali su se kao na traci.

Radoslav Batak je odradio letnje pripreme, a onda je posle "neuspeha" u kvalifikacijama za Ligu Evrope smenjen. On je pobedio Ružomberok 2:1, a uprava je u tom trenutku to procenila kao neuspeh. Istu sudbinu posle njega doživeli su Nenad Vanić i Vladimir Buač.

Zoran Vasiljević je privremeno rešenje i on se neće dugo zadržati na klupi crveno-belih, što je i najavio u petak.

Zanimljivo, u 2017. godini Vošu su vodili još Dragan Ivanović, koji je "čak" tri i po meseca bio šef stručnog štaba, da bi njegova zamena Aleksandar Veselinović ostao malo duže od dve nedelje.

Nenad Lalatović uspeo je da se zadrži duže od godinu dana u Vojvodini. U novosadskom klubu ostao je od 11. novembra 2015. do 17. decembra 2016. i on je jedan od retkih koji nije smenjen, već je zbog bolje ponude prešao u Čukarički, prenosi Mondo.

Slično je bilo i sa Markom Nikolićem, koji je iz Vojvodine otišao u Partizan u decembru 2013.

Milovan Rajevac imao je godišnji staž na "Karađorđu" uspevši da se zadrži od 17. avgusta 2006. do 17. septembra 2017. Ivica Brzić je napustio klub 1. juna 2008, a stigao je umesto Rejevca 18. septembra 2017.

I Zoran Milinković je proveo čitavu godinu u Vojvodinu. On je stigao 27. maja 2010, da bi otišao posle sporazumnog rastanka sa upravom 30. maja 2011.

Treneri od 2007: Milovan Rajevac, Ivica Brzić, Dragoljub Bekvalac, Dragan Radojičić, Ljupko Petrović, Zoran Marić (dva puta), Dragoslav Stepanović, Branko Babić (dva puta), Milan Đuričić, Zoran Milinković, Dejan Vukićević, Spasoje Jelačić, Zlatomir Zagorčić (dva puta), Nebojša Vignjević, Marko Nikolić, Nenad Lalatović, Dragan Ivanović, Aleksandar Veselinović, Radoslav Batak, Nenad Vanić i Vladimir Buač.

Milorad Kosonović je rekorder još od Dragoljuba Miloševića (1969 - 1973). Popularni Kosan vodio je "lale" od 1991. do 1995.

izvor: dnevnik.rs, mondo.rs, agencije, foto: NSinfo

Novi trener Voše na klupi samo dve utakmice - na JNA da pokažemo koliko vredimo



SUPER LIGA

1 Crvena zvezda 18 16 1 1 44 - 5 49
2 Partizan 19 14 4 1 39 - 14 46
3 Spartak Žk 19 10 6 3 38 - 20 36
4 Voždovac 19 9 5 5 28 - 15 32
5 Čukarički 19 9 5 5 20 - 16 32
6 Vojvodina 19 9 4 6 21 - 15 31
7 Radnički N. 19 8 6 5 28 - 28 30
8 Napredak 19 8 3 8 31 - 28 27

9 Radnik 18 6 4 8 21 - 30 22
10 Mladost 19 5 6 8 23 - 25 21
11 Zemun 19 5 6 8 15 - 24 21
12 Mačva 19 5 2 12 21 - 34 17
13 OFK Bačka 19 4 5 10 16 - 31 17
14 Borac 19 4 2 13 14 - 31 14
15 Rad 19 4 2 13 16 - 39 14
16 Javor-Matis 19 3 3 13 11 - 31 12