18.11.2017.

Voši sadmo bod protiv Radnika

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 0:0 protiv ekipe Radnika, u 17. kolu Super lige Srbije

Pred oko 500 gledalaca na “Karađorđu”, ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Rockov – Lakićević, Veselinović, Devetak, Antić – Jovančić, Vujanović – Kojašević, Mesarović (od 80. Zličić), Subotić (od 58. Kalezić) – Mihajlović (od 67. Jovanović).

Prva dobra prilika na meču viđena je u 11. minutu, a izveli su je fudbaleri Radnika. Sa leve strane terena, Zlatanović je odigrao povratni pas na oko 13-14 metara od gola Vojvodine, a tamo je Radović šutirao iz prve, ali je pogodio prečku. Na drugoj strani, u 15. minutu, sa petnaestak metara iskosa šutirao je Lakićević, ali je lopta otišla preko gola gostiju, baš kao i u 23. minutu, kada je iz gotovo iste pozicije šutirao Mihajlović.

Igra sa potom odvijala uglavnom na sredini terena, da bi u 58. minutu, iz slobodnog udarca, sa oko 20 metara iskosa dobro šutirao Pejčić, ali je lopta još jednom otišla previsoko. Isti slučaj bio je i šest minuta kasnije posle volej udarca Stankovića.

U nastavku meča, crveno-beli su pojačali ritam i preneli težište igre na polovinu protivnika, ali su teško uspevali da stvore ozbiljnu šansu za pogodak, dok su gosti, u 87. minutu, preko Pejčića mogli da stignu do dragocene prednosti, ali je njegov udarac iz okreta završio nekoliko centimetara van okvira gola.

Uprkos velikoj želji da do kraja meča stignu do pogotka koji bi im doneo pobedu, fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da zatresu mrežu rivala, pa je meč završen remijem.

izvor, foto: fkvojvodina.rs