19.08.2017.

Malbašić doneo Voši 3 boda u Ivanjici

Javor - Vojvodina 0:1

Vojvodina: Rockov – Lakićević, Planić, Alveš, Bureković – Jovančić, Vukasović – Bempah, Mesarović, Subotić – Malbašić.

Utakmica je počela. Na stadionu je prisutno oko 1.000 gledalaca, među kojima su i desetak navijača Vojvodine.

17. minut: Mesarović je oduzeo loptu Mitoševiću na tridesetak metara od gola Javora i dodao je do Malbašića, koji je šutirao sa oko 20 metara, ali je lopta otišla preko prečke.

23. minut: Malbašić je lob pasom dobro proigrao Bempaha u šesnaestercu Javora, ali je njegov udarac završio preko gola.

24. minut: Džouns je šutirao snažno sa oko 18 metara, ali je lopta otišla visoko iznad prečke.

35. minut: Slobodan udarac za Javor sa oko 21-22 metra izveo je Eliomar i prebacio živi zid, ali je Rockov uhvatio loptu.

40. minut: Malbašić je šutirao sa preko 20 metara, ali je lopta otišla pored stative.

43. minut: I Bempah je pokušao udarcem sa skoro 25 metara, ali ni on nije pogodio okvir gola.

Prvo poluvreme je završeno.

Počelo je drugo poluvreme.

56. minut: Jovančić je šutirao sa oko 25-30 metara, ali je lopta otišla van okvira gola.

57. minut: Malbašić je presekao povratni pas igrača Javora za golmana Đogatovića i izašao sam ispred čuvara mreže domaćih, ali nije uspeo da ga lobuje kako je zamislio, jer je golman Javora uspeo da zakači loptu i tako spreči siguran pogodak.

59. minut: Posle kornera za Javor koji je izveo Mitošević, Kolaković je glavom pokušao da savlada Rockova, ali je čuvar mreže Vojvodine s lakoćom uhvatio loptu.

61. minut: Izvršena je prva izmena u timu Vojvodine: izašao je Džosef Bempah, a ušao Stefan Mihajlović.

63. minut: Javor je propustio dobru priliku za gol. Ivanovski je presekao pas Jovančića ispred šesnaesterca Vojvodine i odlično proigrao Džounsa, koji je snažno šutirao sa desetak metara iskosa, ali je Rockov dobrom reakcijom skrenuo loptu u korner.

64. minut: Izvršena je prva izmena i u timu Javora: izašao je Stevan Kovačević, a ušao Ivan Cvetković.

66. minut: Cvetković je pokušao da lobuje Rockova sa preko 40 metara, al lopta je otišla daleko van okvira gola.

70. minut: GOL! Vojvodina je povela sa 0:1! Posle dobrog napada po levoj strani, Bureković je uputio oštar pas po zemlji pred gol domaćina, tamo je najpre Mihajlović pokušao da sprovede loptu u mrežu, ona je pogodila jednog od igrača Javora, ali je do nje potom došao Malbašić i poslao je u nebranjeni gol.

73. minut: Izvršena je i druga izmena u timu Javora: izašao je Asare Džouns, a ušao Miljan Ilić.

78. minut: Javor je imao odličnu priliku za izjednačenje. Terzić je centrirao sa desne strane, Rockov je pokušao da uhvati loptu, ali mu je ona ispala iz ruku i došla do Mitoševića, koji je šutirao sa oko 12 metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

izvor, foto: fkvojvodina.rs