14.06.2017.

Pripreme: Voša igrala nerešeno protiv Zete

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 2:2 (2:1) protiv ekipe Zete iz Golubovaca, u prijateljskom meču odigranom na Zlatiboru

Pred oko 200 gledalaca na terenu “Švarcarija”, strelci za Vošu bili su Spremo u 11. i Stamenić u 24, dok su golove za Zetu postigli Ljušđuraj u 35. i Krstović u 69. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Rockov – Lakićević, Babić (od 60. Živković), Kovačević (od 40. Zličić), Antić – Vukasović, Mesarović – Spremo, Malbašić, Stamenić – Trujić (od 81. Bubalo).

Vojvodina je povela u 11. minutu. Posle dubinskog pasa za Trujića, golman Zete Đurović je istrčao na dvadesetak metara i izbio loptu, ali je do nje potom došao Spremo i sa 30 metara lob udarcem ju je poslao u nebranjenu mrežu.

Samo četiri minuta kasnije, Voša je mogla i do drugog pogotka, ali je Malbašić sa petnaestak metara iskosa pogodio prečku. Do lopte je potom došao Trujić i šutirao sa sedam-osam metara iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla pored gola tima iz Golubovaca.

U 18. minutu, dosuđen je jedanaesterac za ekipu Vojvodine. Malbašić je sjajno prošao pored kapitena Zete Vujačića, koji ga je oborio s leđa, pa je dosuđena najstroža kazna. Šutirao je Trujić, ali je golman Đurović dobro reagovao i odbranio njegov udarac.

Na drugoj strani, Zeta je mogla da uzvrati u 22. minutu, kada je centaršut sa leve strane iskoristio Rogušić i uputio udarac glavom sa pet metara, ali je Rockov bio siguran. Kazna za neiskorišćenu priliku, tim iz Golubovaca stigla je samo dva minuta kasnije, kada je Vojvodina udvostručila vođstvo.

Mesarović je sa polovine terena poslao pas u šesnaesterac protivnika, a tamo Trujić došao do lopte, izdržao duel sa defanzivcem Zete i izašao sam ispred Đurovića, a onda nesebično proigrao Stamenića, koji je sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

U 30. minutu, dobru priliku ponovo je imala ekipa Zete, kada se Kukuličić driblingom oslobodio Mesarovića na ivici šesnaesterca i šutirao, Rockov je odbranio, a potom je do lopte došao Ljušđuraj, koji je pokušao da zatrese mrežu sa pet metara, ali mu je čuvar mreže Vojvodine ušao u šut i tako sprečio pogodak.

Crnogorski tim mogao je do gola i u 34. minutu, kada je Adžović snažno šutirao sa desetak metara iskosa sa leve strane, ali je Rockov ponovo dobro odbranio. Ipak, već u narednom minutu, rezultat je bio smanjen.

Kukuličić je dobro prošao po desnoj strani i odigrao lob pas pred gol Vojvodine, gde je Ljušđuraj neometan primio loptu i iskoristio stopostotnu priliku koja mu se ukazala da umanji zaostatak svog tima.

Svega pet minuta kasnije, Adžović je dobro šutirao sa dvadesetak metara, lopta je išla pod prečku, ali ju je Rockov izbio u korner. Posle kornera, u šesnaestercu Vojvodine dobro se snašao Ljušđuraj, ali je njegov pokušaj glavom sa pet metara završio pored gola. U poslednjem minutu prvog poluvremena, Mesarović je dobro šutirao sa sedam-osam metara iskosa sa leve strane, ali je lopta prošla pored gola.

Prva prilika u drugom delu meča viđena je tek u 63. minutu, kada je Stamenić mogao da postigne svoj drugi gol na utakmici, ali je iz okreta sa 12-13 metara šutirao pored gola. Na drugoj strani, u 69. minutu, Zeta je došla do izjednačenja.

Kukuličić je dobro prošao po desnoj strani i uputio oštar pas u peterac, a tamo Krstović u padu uspeo da sprovede loptu u mrežu.

Do potpunog preokreta, Zeta je mogla da dođe u 76. minutu i to ponovo preko Krstovića, koji je primio jedan dubinski pas u šesnaestercu Vojvodine i šutirao sa 12-13 metara, ali je Rockov pravovremeno istrčao i uspeo da odbrani.

Do kraja utakmice, oba tima nastojala su da svojim trećim golom na meču dođu do pobede, ali je rezultat ostao nepromenjen, pa je utakmica završena remijem.

izvor: fkvojvodina.rs