29.06.2017.

Liga Evrope: Voša dobro krenula, pa stala - na kraju ipak pobeda

Vojvodina - Ružomberok 2:1

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Ružomberoka rezultatom 2:1 (2:0), u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Pred oko 6.000 gledalaca na “Karađorđu”, strelac za Vošu bio je Malbašić u osmom i 21, dok je gol za Slovake postigao Daniel u 81. minutu.

Početak utakmice za Vojvodinu bio je kakav se samo poželeti može. U osmom minutu, na oko 20 metara od gola Slovaka, lopta je došla do Filipa Malbašića, koji je sjajno šutirao i pogodio same rašlje gola Ružomberoka, za veliku radost oko 6.000 gledalaca na “Karađorđu”.

Posle vođstva crveno-belih, usledio je nešto mirniji period igre, da bi u 18. minutu i Ružomberok pripretio, kada je Sapara šutirao sa oko 18 metara. Ipak, lopta je otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

U 21. minutu, gledaoci na “Karađorđu” ponovo su skočili na noge. Posle jednog dugog napada Vojvodine, Bureković je odigrao pas do Malbašića na oko 20 metara od gola, a vezista Vojvodine je udarcem iz prve pogodio donji levi ugao Macikovog gola i time udvostručio prednost crveno-belih.
Do kraja prvog dela igre, fudbaleri Vojvodine su u još nekoliko navrata pokušali da dođu do novog pogotka, ali je do kraja prvog poluvremena ostalo 2:0 za “staru damu”.

Prvu šansu u nastavku meča imali su fudbaleri Ružomberoka u 48. minutu, kada je Peter Maslo uputio udarac sa svega osam-devet metara, ali je šutirao preko gola. Još bliži pogotku, gosti su bili četiri minuta kasnije, kada je Bureković nespretno zahvatio loptu i umalo savladao Rockova. Ipak, čuvar mreže Vojvodine bio je oprezan i zaustavio je na samoj gol liniji.

Na drugoj strani, posle kornera za Vošu u 55. minutu, Planić je uputio udarac glavom sa svega tri metra, ali je i golman Ružomberoka Matuš Macik dobro intervenisao i sprečio pogodak. Praktično samo dva minuta potom, nakon centaršuta Mesarovića, Trujić je glavom samo dodirnuo loptu, a ona je prošla svega nekoliko centimetara pored stative.

Crveno-beli su mogli do pogotka i u 66. minutu, kada je Trujić u duelu sa jednim protivničkim igračem uspeo da dođe do lopte i šutira iskosa sa tri metra, ali pravo u golmana Macika. Lopta je potom ponovo došla do Trujića, koji je pao nakon što mu je čuvar mreže gostiju ušao u putanju, ali je arbitar Halil Meler iz Turske procenio da je reč o simuliranju i dodelio mu žuti karton.

Trujić je dobro šutirao i u 73. minutu, ovoga puta sa desetak metara iskosa sa leve strane, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative. Gosti su uzvratili dva minuta kasnije preko Gereca, koji je dobro skočio i uputio udarac glavom sa oko četiri metra, ali je Rockov uhvatio loptu.

U 81. minutu, iz akcije koja to nije preterano obećavala, Ružomberok je uspeo da smanji rezultat. Daniel je uspeo da prihvati loptu u šesnaestercu Vojvodine i uputi udarac sa desetak metara, čime je smanjio rezultat i obradovao oko 50 navijača gostiju na “Karađorđu”.

U nastavku meča, Vojvodina je pokušavala da stigne do svog trećeg gola i tako stekne još veću prednost pred revanš u Slovačkoj, ali je rezultat ostao nepromenjen.

izvor: fkvojvodina.rs, foto: NSinfo