13.05.2017.

Voši samo bod protiv Radničkog

Vojvodina - Radnički Niš 0:0

Prva prilika na utakmici viđena je tek u 23. minutu, kada je Arsić šutirao sa oko 20 metara, a lopta otišla nekoliko centimetara pored stative. Tokom čitavog prvog poluvremena, Vojvodina je imala blažu terensku incijativu, ali su oba tima jako teško dolazile do izgledne prilike za gol.

Crveno-beli su prvi opasno pripretili u drugom poluvremenu, kada je Lakićević dobro prošao po desnoj strani i uputio oštar pas pred gol Radničkog, a tamo Zličić šutirao iz prve sa desetak metara, ali pravo u golmana Zogovića.

U 71. minutu, Vojvodina je ostala sa igračem manje. Posle jednog duela na oko 40 metara od gola Vojvodina, sudija Petar Piper procenio je da je faul napravio Bogdan Planić i pritom mu pokazao žuti karton. Štoper Vojvodine je protestovao zbog ove odluke, pa mu je Piper pokazao i crveni karton.

Sa igračem više, Radnički je donekle preuzeo inicijativu, dok je Vojvodina pretila iz kontranapada. U jednoj takvoj situaciji u 80. minutu, Babić je dobro proigrao Trujića, a ovaj odigrao pas do Kneževića, koji je šutirao sa 17-18 metara, ali je lopta otišla preko prečke.

U 87. minutu, Radnički je imao dobru priliku preko Popare, koji je dobro šutirao sa desetak metara, ali je Rockov sjajnom paradom izbio loptu u korner. Do kraja meča, nijedan tim više nije uspeo da stvori ozbiljniju šansu za gol, pa je utakmica završena remijem.

izvor: fkvojvodina.rs, foto: NSinfo