10.05.2017.

1/2 finale Kupa - Voša na JNA: Meč sezone iz više razloga


U revanš meču polufinala Kupa Srbije, fudbaleri Vojvodine danas gostuju ekipi Partizana u Beogradu

U prvoj utakmici odigranoj 26. aprila, rezultat na “Karađorđu” bio je 0:0, pa Vošu sutra svaka pobeda vodi u finale, kao i svaki remi uz bar jedan postignut gol. U slučaju da meč ponovo bude završen bez golova, odmah će se pristupiti izvođenju penala.

Šef stručnog štaba Vojvodine Radoslav Batak izjavio je da je utakmica od izuzetne važnosti za crveno-bele.

- Očekuje najznačajnija utakmica u sezoni. Igramo protiv ekipe Partizana, koja igra odličan fudbal, preuzeli su lidersku poziciju u šampionatu i verovatno će tu i ostati. Što se tiče naše ekipe, naravno da očekujemo uspešan rezultat. Prva utakmica je završena rezultatom 0:0 i imamo imperativ da postignemo gol, a mislim da će nas to odvesti u finale – kaže Batak.

Pred utakmicu, Vojvodina je suočena sa određenim kadrovskim problemima.

- Paločević je doživeo povredu skočnog zgloba na prošloj utakmici i on sutra neće biti u ekipi, kao ni Trujić, koji ima parne žute kartone. Svi ostali su spremni. Jovančić se vratio u trenažni proces, a Antić je izdržao suspenziju. Od prvog dana, insistiram na disciplini i timskoj igri, tako da sam siguran da će svaki igrač koji dobije šansu dati svoj maksimum i uklopiti se u tim – ističe Batak.

On naglašava da je igračima više puta predočio kakvu odgovornost i čast predstavlja igranje u Vojvodini.

- Kada je trener Marko Nikolić preuzeo Partizan u jednom nezavidnom položaju, rekao je jednu pravu stvar: “Hoću igrače koji će da se bore i koji će svojim karakterom da pokažu da znaju u kom su klubu, odnosno čiji dres i grb nose.” Isto to pokušavamo da učinimo i mi u našoj ekipi. Od prvog dana, pokušavamo da prenesemo tu energiju na igrače, kako bi znali da nose grb kluba koji postoji od 1914. godine. Oni moraju da znaju kakvu težinu ima dres Vojvodine – naglašava Batak.

Na konferenciji za novinare pred sutrašnji meč, šef stručnog štaba Partizana Marko Nikolić pohvalno je govorio o svom kolegi iz Vojvodine, dok je od strane domaćina utakmica najavljena kao duel dve najbolje ekipe u Srbiji.

- O pohvalama ne bih mnogo govorio. Mi smo tek počeli, mladi smo treneri i moramo čvrsto da stojimo na nogama. Naše je da radimo i da se dokazujemo, jer najteži je početak. Što se tiče konstatacije da su Partizan i Vojvodina dve najbolje ekipe u zemlji, ja to podržavam. Naravno, moramo to da pokažemo na terenu – ističe Batak.

Partizan je takođe suočen sa kadrovskim problemima, posebno zbog neigranja Leonarda i Evertona, dvojice nosioca igre u ovoj sezoni.

- Svakako da su njih dvojica značajne karike u timu Partizana, ali ne sumnjam u to da oni na tim pozicijama imaju kvalitetne zamene. To ne menja ništa u našoj pripremi za utakmicu, koja je ista kao i pred svaki drugi meč. Utakmicu dočekujemo motivisani i spremni i nadamo se pozitivnom rezultatu, koji će nas odvesti u finale – kaže Batak.

On ističe da će njegovi igrači biti spremni i za eventualno izvođenje jedanaesteraca.

- Vežbaćemo i penale, i prekide, i sve ostalo što je u sklopu fudbalske igre – napominje Batak.

Kao igrač, on je sa Vojvodinom učestvovao u polufinalu i četvrtfinalu nekadašnjeg Kupa Jugoslavije, kada je Voša oba puta bila eliminisana.

- Sećam se polufinala protiv Crvene zvezde u Novom Sadu, kao i četvrtfinala naredne sezone, opet protiv Zvezde u Novom Sadu, kao da je juče bilo – rekao je Batak.

Fudbaleri Vojvodine su igrali 16. puta u polufinalu Kupa. Jednom su ga, da podsetimo, osvojili (2014. godine), dok će u sredu imati priliku da se nađu po osmi put u odlučujućem duelu za trofej.

S Partizanom je Voša odigrala do sada 13. Kup utakmica, zabeležila je 5 pobeda, jedan remi i bila 7 puta poražena.

Početak utakmice je u 18 časova, uz direktan prenos na prvom kanalu televizije Arena sport.

Finale Kupa igra se u Novom Sadu na stadionu Vojvodine, prvi finalista je C.zvezda.

foto: Fotografije fudbalskih utakmica Jelena Grlić