09.04.2017.

Voša opet gubi bodove - u 3 utakmice osvojen 1 bod

FK Vojvodina - FK Radnički Niš 1:1

Prvih dvadesetak minuta utakmice proteklo je u ujednačenoj borbi dva tima, uz obostranu težnju da se ugrozi gol protivnika, ali i bez pravih šansi. Prva ozbiljna prilika na meču usledila je tek u 21. minutu, kada je Knežević sa svoje polovine povukao kontru Vojvodine i idealno uposlio Malbašića, ali je njegov šut iz prve sa sedam-osam metara uspeo da odbrani golman Zogović. U nastavku akcije, udarac je uputio i Trujić, ali je lopta otišla van okvira gola.

U 30. minutu, udarac sa skoro 30 metara uputio je Marko Vukasović, ali je i tada Zogović krajnjim naporom uspeo da izbije loptu u korner. Samo tri minuta kasnije, dosuđen je penal za Radnički.

Kojić je bio lepo proigran u šesnaestercu Vojvodine, a nakon što je pao posle duela sa Planićem, glavni sudija meča Zoran Široki odlučio je da pokaže na belu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Mrkić, koji je tako doveo svoj tim u vođstvo. Ipak, prednost gostiju nije dugo trajala.

U 39. minutu, viđena je prelepa akcija Vojvodine. Knežević je prošao po desnoj strani i odigrao pas do Babića, a ovaj odlično proigrao Trujića, koji se sa loptom bukvalno ušetao u gol.

Samo pet minuta kasnije, “izlet” na protivničku polovinu napravio je Darko Puškarić, kada se na dvadesetak metara od gola iskosa sa leve strane sjajno izborio za poziciju za udarac i dobro šutirao, ali je lopta ipak otišla nekoliko centimetara pored stative.

U drugom delu utakmice, Vojvodina je imala nešto više loptu u svom posedu, a iako se igralo poprilično otvoreno sa obe strane, pravih šansi ponovo nije bilo mnogo. U 69. minutu, opet je Vukasović šutirao sa 27-28 metara, lopta je išla u donji desni ugao gola, ali je Zogović dobrom intervencijom još jednom izbio loptu u korner.

Kako se utakmica bližila kraju, Vojvodina je sve više prenosila težište igre na polovinu rivala, ali je i dalje teško uspevala da stvori stopostotnu šansu. U nadoknadi izgubljenog vremena, crveno-beli su ipak uspeli da zatresu mrežu preko Melega, ali je sudija poništio gol zbog prekršaja. Rezultat je ostao nepromenjen, pa je Voša tako zabeležila svoj četvrti prvenstveni remi ove sezone.

izvor: fkvojvodina.rs, foto: instagram.com/nsinfo