03.04.2017.

Posle dve decenije - stara KK Vojvodina u Prvoj ligi

Vojvodina - Proleter 102:77 ( 22:15, 41:20, 19:25, 20:17)

Istorija, tačnije njen noviji deo, sinić je ispisan u maloj sali Spensa. Košarkaški klub Vojvodina izborio je dva kola pre kraja plasman u Košarkašku ligu Srbije!

Novosadski crveno - beli igraće naredne sezone u prvoj ligi posle ravno dve decenije, nakon što su u direktnom okršaju u ubedljivo savladali iskusni tim iz Zrenjanina moćnom, atomskom košarkom i ubitačnim šutem za tri poena.

Držali su se Zrenjaninci na startu meča i u prvoj četvrtini, ali u drugoj je nastupila žestoka demonstracija sile mladih Novosađana. Brzom tranzicijom lopte, lako su domaći nalazili rešenja u napadu i sipali trojku za trojkom te je prednost Voše iz minuta u minut rasla. Krtinić je u prvom poluvremenu bio tri puta precizan izvan linije 6,75, Stojačić, Milaković i Grubor dva puta, a po jednu trojku su ubacili Zarić, Bjelica, Berbakov i Orlić. Rezultat druge deonice dovoljno govori: 41:20, a na poluvremenu na semaforu je stajalo gotovo nestvarnih 63:35. Pobednik je, može se slobodno reći, već tada bio poznat, bilo je jasno da Zrenjaninci nemaju snage da se odupru razigranim, fizički mnogo bolje pripremljenim Novosađanima, koji su u prvom delu pogodili 13 trojki iz 23 pokušaja.

Bilo je jasno da Vojvodina ne može da održi tako visok nivo šuta, ali su nakon par minuta u trećoj četvrtini stigli do maksimalnih 33 poena viška (70:37). “Zujali” su Vošini klinci pored kolega u crvenim dresovima, ali im je potom stao šut. Sa druge strane, Laliću, jedinom raspoloženom u prvom poluvremenu u timu Proletera prodružio se Subotić, i prednost Vojvodine je na kraju treće deonice bila 22 poena (82:60).

U poslednjoj četvrtini, očekivano, viđen je sporiji ritam, jer sve je bilo rešeno. Ipak, pred kraj meča, sa nekoliko preciznih šuteva, novosadski crveno – beli stigli su do nove “stotke”, te velike, istorijske pobede vredne plasmana u KLS.

izvor: dnevnik.rs, foto: kkvojvodina.rs