08.03.2017.

U Novom Sadu Voša od 2:0 do 2:3 protiv C.zvezde (VIDEO)

Vojovodina - C.zvezda 2:3

Već iz prve prave akcije na meču, Vojvodina je došla u vođstvo. Malbašić se driblingom sjajno oslobodio svog čuvara na sredini terena, povukao loptu i proigrao Lakićevića, a ovaj odigrao oštar pas u peterac, gde se najbolje snašao Meleg i sproveo loptu u mrežu. Samo dva minuta kasnije, Babić je bio u dobroj prilici, ali je njegov udarac sa desetak metara iskosa Manojlović uspeo da odbrani i izbije loptu u korner.

Međutim, posle kornera, Vojvodina je povela sa 2:0. Na drugoj stativi, Puškarić je odlično reagovao i loptu koja je došla do njega uspeo da sa pet metara sprovede u mrežu, za veliko oduševljenje na severnoj i zapadnoj tribini “Karađorđa”.

Crvena zvezda je uzvratila u 19. minutu. Posle dobre akcije, Plavšić je odigrao pas do Boaćija, koji je imao dobru poziciju za šut sa petnaestak metara, ali je njegov udarac bio neprecizan i završio iznad gola Vojvodine. Još bolju priliku za pogodak, Beograđani su imali u 30. minutu, kada je Plavšić oduzeo loptu Puškariću na oko 30 metara od gola, odigrao pas do Boaćija, a ovaj proigrao Ruiza, koji je šutirao sa desetak metara iskosa sa leve strane, ali je Rockov odlično intervenisao.

Do kraja prvog poluvremena, Crvena zvezda je imala veći posed lopte i više napadala, ali je zato Vojvodina bila mnogo konkretnija u napadu, pa je praktično svaki prelazak crveno-belih na protivničku polovinu bio potencijalna opasnost po gol Manojlovića.

Ipak, početkom drugog poluvremena, Crvena zvezda je uspela da smanji rezultat. U 50. minutu, posle centaršuta Plavšića sa leve strane, Le Talek se dobro snašao u petercu Vojvodine i sa tri metra samo prosledio loptu u mrežu.

Vojvodina je imala lepu priliku da uveća vođstvo u 55. minutu, kada je Meleg dobro proigrao Lakićevića, a ovaj šutirao sa desetak metara iskosa, ali je Manojlović izbio loptu u korner. Na drugoj strani, samo šest minuta kasnije, Crvena zvezda je došla do izjednačenja.

Dobar centaršut sa leve strane odlično je iskoristio Boaći i glavom poslao loptu u bliže rašlje gola Emila Rockova. Od tog trenutka, igralo se potpuno otvoreno, pošto su obe ekipe želele da dođu do trećeg gola. Međutim, Crvenoj zvezdi je za to bilo potrebno samo osam minuta.

U 70. minutu, Kanga je centrirao sa leve strane, a Puškarić je, u želji da interveniše, nespretno zahvatio loptu i nehotice je prosledio u sopstvenu mrežu.

Vojvodina je imala fantastičnu priliku da izjednači rezultat u 80. minutu, kada je Meleg dobro proigrao Trujića, koji je uspeo da šutira sa 13-14 metara od gola, ali je Manojlović dobro reagovao i odbranio taj udarac. Do kraja meča, gosti su uspeli da udalje Vojvodinu od svog gola i tako sačuvaju stečenu prednost, pa je utakmica, posle preokreta, završena pobedom Crvene zvezde rezultatom 2:3.

izvor: fkvojvodina.rs