31.01.2017.

Voša pobedila Petrovac u Budvi

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu OFK Petrovca rezultatom 0:2

u drugom današnjem prijateljskom meču na pripremama u Crnoj Gori.

Vojvodina je povela već u četvrtom minutu. Posle kornera za OFK Petrovac, usledila je sjajna kontra crveno-belih. Spremo je odigrao pas ka Malbašiću, a ovaj odlično ostavio loptu za Lakićevića, koji je preciznim udarcem sa oko 20 metara poslao loptu u dalji donji ugao gola Petrovca.

Nova šansa za Vošu usledila je već u 16. minutu, kada je Planić dobro kombinovao sa Babićem i ušao u kazneni prostor, odigrao pas u sredinu, a tamo Spremo pokušao udarcem iz prve, ali je lopta otišla van okvira gola. Ipak, Voši nije bilo potrebno još mnogo vremena da dođe do drugog pogotka.

U 30. minutu, u visini svog kaznenog prostora, Puškarić se sjajno oslobodio dvojice igrača Petrovca i odigrao pas do Babića, a ovaj pretrčao gotovo čitav teren i uposlio Malbašića. On je šutirao sa 13-14 metara iskosa sa leve strane, a golman Radulović uspeo je samo donekle da zaustavi loptu, na koju je natrčao Lakićević i sa dva metra je bez problema poslao u mrežu.

Još jedan odličan kontranapad Vojvodine mogao je da se završi golom u 45. minutu. Jovančić je poveo loptu i proigrao Babića na desnoj strani, a ovaj došao do peterca i odigrao povratni pas na koji je natrčao Jovančić. Međutim, umesto mreže, vezista Vojvodine pogodio je prečku gola domaćih.

Drugo poluvreme proteklo je u nešto izjednačenijoj igri i sa ne toliko mnogo prilika za gol. Jedna od takvih situacija zbila se u 48. minutu, posle dubinskog pasa koji je poslao Maslać, kada se Spremo izborio za loptu u duelu sa fudbalerom domaćih i izašao sam ispred Popovića, ali je čuvar mreže domaćih ipak uspeo da odbrani njegov udarac.

Petrovac je uzvratio dva minuta kasnije. Savović je šutirao snažno sa oko 20 metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke. Nakon toga, igralo se uglavnom na sredini terena, a Vojvodina je do trećeg pogotka mogla u 89. minutu, kada je Knežević dobro prošao po desnoj strani i centrirao, a jedan od fudbelara domaćih loše zahvatio loptu glavom, pa je umalo postigao autogol. Na njegovu sreću, lopta je umesto mreže pogodila prečku.

To je ujedno bila poslednja prilika na meču, pa je susret završen pobedom crveno-belih rezultatom 0:2.

izvor: fkvojvodina.rs