22.11.2016.

Voša ubedljiva u Borovu - srdačan doček, saradnja, razmena poklona...

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Sloge rezultatom 0:6 (0:2), u prijateljskom meču odigranom u Borovu.

Pred oko 500 gledalaca, strelci za Vošu bili su Gluvaković u 20. (ag), Stamenić u 38, Knežević u 53, Zličić u 75, Krstevski u 78. i Šćepanović u 90. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Sloga: Todorović – Makrić, Tintor, Rakić, Stanojević – Gluvaković, Dujković, Vujadinović, Bojić – Božović, Savatić. U drugom poluvremenu, igrali su još Vlaketić, Roknić, Suduković, Cvijanović i Crnogorac.

Vojvodina: Perić – Lazarević, Kovačević, Rubežić, Hrubik – Đurišić, Zličić, Stamenić – Nešković, Knežević, Ašćerić.

Vojvodina je dominirala čitavim tokom susreta, pa je na kraju zabeležila ubedljivu i zasluženu pobedu. Prva prilika na utakmici viđena je u 13. minutu, kada je mladi Mihajlo Nešković imao sjajnu priliku da dovede crveno-bele u vođstvo, ali je šutirao preko gola.

Ipak, što se nije dogodilo tada, desilo se sedam minuta kasnije. Vojvodina je izvela dobar napad, domaći su praktično već uspeli da otklone opasnost, ali onda je nespretno reagovao Jovan Gluvaković i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Samo minut kasnije, mladi Nešković ponovo je imao kolosalnu priliku da se upiše u strelce, ali je ponovo bio neprecizan. U 35. minutu, lepu šansu propustio je Nikola Ašćerić, kada je njegov šut zaustavio golman Todorović, ali je tri minuta kasnije Stamenić iskoristio dobar pas sa desne strane i u padu sproveo loptu u mrežu domaćina, za drugi gol Vojvodine na ovom meču.

Praktično već u narednom napadu, situaciju „jedan na jedan“ sa golmanom imao je Filip Knežević, ali je Todorović još jednom dobro reagovao i otklonio opasnost. Ipak, krilni fudbaler crveno-belih sve je nadoknadio u 53. minutu, kada je dobro reagovao i postigao treći pogodak za Vošu.

U 74. minutu, Lazar Zličić je fenomenalno izveo slobodan udarac, ali je njegov šut sa preko 20 metara zaustavila prečka. Međutim, već u sledećem minutu, talentovani vezista Vojvodine uspeo je da se upiše u strelce, za visokih 0:4 za Vojvodinu.

Strahinja Krstevski postigao je peti gol za Vošu u 78. minutu, da bi fantastičnim pogotkom u samom finišu utakmice, sa preko 20 metara, mladi Srđan Šćepanović postavio je konačan rezultat ovog lepog i zanimljivog meča.

Delegacija Vojvodine, koju su, osim fudbalera i članova stručnog štaba, činili još i članovi uprave, menadžmenta, Poslovnog tima, gradske i pokrajinske vlasti, kao i predstavnici medija, izuzetno srdačno i na najvišem nivou dočekana je od strane domaćina.

U Svečanoj akademiji u Borovu, predsednik FK Sloga Miloš Erić poželeo je dobrodišlicu delegaciji Vojvodine i ujedno izrazio ogromnu zahvalnost na dolasku i uveličavanju ovog vrednog jubileja, kao i na pomoći u sportskoj opremi koju je FK Vojvodina poklonila svom današnjem domaćinu.

Osim predsednika FK Sloga, na prijemu delegacije FK Vojvodina bili su i srpski zastupnici u hrvatskom Saboru Milorad Pupovac i Mile Horvat, načelnik opštine Borovo Zoran Baćanović, predsednik Opštinskog veća Srđan Jeremić, predsednik Zajedničkog veća opština Dragan Crnogorac, predsednik Samostalne demokratske srpske stranke Vojislav Stanimirović i drugi.

Takođe, osim članova uprave i Poslovnog tima FK Vojvodina, iz Novog Sada su doputovali i pojedini predstavnici gradske i pokrajinske vlasti, među kojima su bili i predsednik Skupštine Grada Novog Sada Siniša Kresojević i član Gradskog veća za sport Ognjen Cvetičanin, koji su domaćinima uručili monografiju Novog Sada.

Predsednik FK Vojvodina Vojislav Gajić, koji je i sam rođen u ovom kraju, istakao je višestruki značaj od današnje posete.

- Pored obeležavanja jubileja, odnosno 90. rođendana FK Sloga iz Borova, ova poseta ima i svoju širu dimenziju. Jedan od ciljeva nove uprave, na čijem sam čelu, jeste i da pomažemo razvoju ovakvih opština i omogućimo deci koja ovde treniraju fudbal da dalje napreduju. Sa nama su danas došli i treneri iz naše omladinske škole, koja je poznata kao jedna od najboljih u regionu. Osim sportske opreme, našim domaćinima smo danas poklonili i dve umetničke slike kao uspomenu na današnje druženje. Takođe, s obzirom na to da je današnja utakmica imala i humanirarni karakter, pošto su se skupljali dobrovoljni prilozi za pomoć dvema srpskim porodicama u Borovu, predsednik našeg Poslovnog tima Dragoljub Zbiljić predložio je da se uključimo i u tu akciju, što su svi članovi uprave i Poslovnog tima sa zadovoljstvom prihvatili – rekao je Gajić.

Poželevši domaćinima da njihov klub traje još dugo i da veza između Sloge i Vojvodine, kao i Borova i Novog Sada, u budućnosti bude još čvršća i prisnija, predsednik FK Vojvodina uručio je predsedniku FK Sloga Milošu Eriću dve umetničke slike: jednu na kojoj je naslikana Petrovaradinska tvrđava, a druga na kojoj je portret vođe Prvog srpskog ustanka Karađorđa Petrovića, po kome stadion Vojvodine nosi ime. Predsednik FK Sloga Miloš Erić na ove darove uzrvatio je takođe jednom lepom umetničkom slikom, kao poklon za fudbalski klub Vojvodina.

izvor: fkvojvodina.rs