19.11.2016.

Voša - Novi Pazar 3:0, ubedljiva pobeda (VIDEO, GOLOVI, PRILIKE)

Vojvodina - Novi Pazar 3:0

Vojvodina je pripretila već u sedmom minutu. Posle udarca Paločevića, lopta se od jednog igrača Novog Pazara odbila do Melega, koji je takođe šutirao sa 13-14 metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

Ipak, što se nije dogodilo tad, dogodilo se samo dva minuta kasnije. Dobar napad Vojvodine završen je pasom Melega za Paločevića, koji je preciznim udarcem sa desetak metara iskosa sa desne strane doveo crveno-bele u vođstvo. Već u 11. minutu, moglo je biti 2:0 za Vojvodinu, ali je udarac Malbašića bio zamalo neprecizan.

Nažalost, neposredno nakon toga, došlo je do kratkotrajnog prekida meča, koji su izazvali tzv. navijači kluba koji danas nije nastupao na “Karađorđu”. Na zapadnoj tribini “Karađorđa”, grupa od dvadesetak onih koji sebe smatraju pristalicama Partizana, počela je da provocira i izaziva navijače Vojvodine, a pri tom su kod sebe imali i pirotehnička sredstva, koja su upotrebili za napad na pripadnike obezbeđenja i koji su došli da ih zamole da prestanu sa provokacijama. Ipak, brzom intervencijom policije i redarske službe, brzo su udaljeni sa stadiona, stoji na zvaničnom sajtu kluba.

Utakmica je potom nastavljena, a Vojvodina je nastavila da napada, pa je malo nedostajalo da se do kraja poluvremena Paločević ponovo upiše u strelce, a nešto kasnije dobro je šutirao i Meleg.

Slika na terenu nije se mnogo promenila ni u drugom delu meča. Prvu priliku u 49. minutu propustio je opet Paločević, koji je dobro povukao kontranapad i šutirao sa dvadesetak metara, ali preko gola.

Novi Pazar je uzvratio u 54. minutu posle kornera, kada je lopta čak pogodila stativu Vošinog gola, ali promene rezultata nije bilo. Samo dva minuta kasnije, Alivodić je oduzeo loptu na polovini Vojvodine i lepo proigrao Ruševića, ali je napadač Novog Pazara sa desetak metara šutirao pored gola.

Međutim, crveno-beli su uzvratili sa dva brza gola u 76. i 79. minutu. Najpre je Malbašić, posle sjajnog duplog pasa sa Jovančićem, ušao u izglednu šansu, potom se i driblingom oslobodio jednog igrača Novog Pazara, a onda preciznim udarcem sa sedam-osam metara povisio prednost svog tima na 2:0.

Samo tri minuta kasnije, kapiten Vojvodine Dejan Meleg šutirao je sa dvadesetak metara, a golman Pazaraca Zlatko Zečević nije najbolje reagovao, pa je primio gol u svoj bliži ugao. Odmah nakon što je postigao gol, Dejan Meleg je izašao iz igre, a šef stručnog štaba Vojvodine Nenad Lalatović ukazao je šansu omladincu Milošu Zličiću, koji je danas debitovao za prvi tim “stare dame”.

Uprkos tome što je pitanje pobednika praktično bilo rešeno, Vojvodina je i dalje napadala, pa je nova stopostotna šansa usledila u 90. minutu. Ašćerić je sjajno proigrao Jovančića, ovaj odigrao do Paločevića, a vezista Vojvodine šutirao sa desetak metara, ali se lopta od prečke odbila u gol aut, pa je utakmica završena pobedom crveno-belih rezultatom 3:0.

izvor: fkvojvodina.rs