09.11.2016.

Lep doček - i poraz Voše u Krupnju

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Rađevca rezultatom 1:0 (1:0), u prijateljskom meču odigranom u Krupnju

Pred oko 500 gledalaca na stadionu “Mirko Vasiljević”, strelac jedinog gola na utakmici bio je Simić u 28. minutu.

Vojvodina: Perić (od 46. Pilipović) – Aksentijević, Vukomanović (od 46. Jeličić), Veselinović (od 46. Rubežić), Bureković (od 46. Hrubik) – Mićić (od 57. Tedić), Vukasović, Knežević (od 57. Lazarević), Milijašević, Gavrić (od 57. Živković) – Bačanin.

Pred početak utakmice, domaćini su izrazili zahvalnost FK Vojvodina na pomoći u vidu sportske opreme koja im je uručena pre mesec dana, a istovremeno se i zahvalili na dolasku u Krupanj i odigravanju ove prijateljske utakmice.

Meču su prisustvovali svi članovi uprave FK Vojvodina, predvođene predsednikom Vojislavom Gajićem i predsednikom Poslovnog tima Dragoljubom Zbiljićem, a prisutni gledaoci su posebnim aplauzom pozdravili i šefa stručnog štaba Vojvodine Nenada Lalatovića.

Od početka utakmice, ekipa Vojvodine je preuzela inicijativu i pokušavala da stigne do gola rivala, ali se Rađevac vrlo energično branio i iz kontre takođe pokušavao da stigne do prednosti.

Praktično prvu takvu priliku na meču u 28. minutu, domaćini su pretvorili u vođstvo. Posle dobrog kontranapada po desnoj strani i ubačene lopte u šesnaesterac Vojvodine, do lopte je došao Simić i preciznim udarcem sa petnaestak metara pogodio dalji donji ugao Perićevog gola.

Uoči početka drugog dela meča, na stadion je pristigao i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, koga su prisutni gledaoci pozdravili aplauzom.

Početak drugog poluvremena obeležila je ujednačena borba dva tima, pri čemu su prvu priliku za gol imali ponovo domaći, ali se sjajnom paradom istakao golman Vojvodine Vukašin Pilipović.

Na drugoj strani, četiri minuta kasnije uzvratio je Bačanin udarcem sa sedam-osam metara iskosa sa desne strane, ali je njegov udarac odbranio golman Mićić. U 66. minutu, Voša je imala novu dobru priliku, kada je mladi Slobodan Rubežić odlično šutirao sa petnaestak metara, ali je lopta pogodila prečku.

Do kraja utakmice, Voša je pokušavala da izjednači, ali nije u tome uspela, pa je Rađevac ostvario minimalnu pobedu.

izvor: fkvojvodina.rs