02.10.2016.

Voša ostaje na vrhu - nova pobeda (VIDEO - GOLOVI, PRILIKE)

FK Vojvodina - FK Metalac 1:0

Pre početak utakmice, navijači su velikim aplauzom pozdravili naše paraolimpijce Borislavu Perić Ranković, Nadu Matić i Mitra Palikuću, koje su dočekali predsednik FK Vojvodina Vojislav Gajić i ostali članovi uprave i uručili im prigodne poklone u ime kluba.

Vojvodina je povela već u 13. minutu. Posle sjajne akcije, u kojoj je učestvovalo nekoliko fudbalera u crveno-belom, Meleg je došao do lopte u šesnaestercu Metalca, driblingom se sjajno oslobodio svog čuvara i milimetarski preciznim udarcem sa sedam metara iskosa sa leve strane poslao loptu u dalji donji ugao Belićevog gola.

Samo dva minuta kasnije, viđen je možda i još lepši napad “stare dame”, u kojem je Paločević lob pasom idealno proigrao Malbašića, a ovaj šutirao iz skoro identične pozicije kao i Meleg, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Metalac je uzvratio u 24. minutu. Posle dobrog pasa na desnu stranu za Mijića, fudbaler Metalca je odigrao dobru povratnu loptu u sredinu, a tamo Valberto snažno šutirao, ali je lopta pogodila nekog od igrača Vojvodine i postala siguran plen za golmana Kordića.

U tim trenucima, veći posed lopte imao je Metalac, ali je pravu priliku za gol stvorio tek u 42. minutu. Tada je Valberto dobro prošao pored Kovačevića i šutirao snažno sa desetak metara iskosa, ali pravo u golmana Kordića.

Zbog izuzetno snažne kiše, na poluvremenu utakmice, gledaoci sa istočne tribine pozvani su da pređu na natkriveni zapadni deo stadiona, što je većina njih i učinila, ali su deo njih, kao i oni najverniji sa severa, u drugih 45 minuta i po kiši pružali podršku Voši.

Na terenu, Metalac je nastavio da ima veći posed lopte i u nastavku meča, ali je Vojvodina opasno pripretila u 58. minutu iz kontre, kada je Malbašić odigrao dobar pas po zemlji za Trujića, a najistureniji igrač Vojvodine na ovom meču je udarcem iz prve sa desetak metara bio zamalo neprecizan. Sam dva minuta kasnije, i Malbašić je oprobao svoj šut sa oko 20 metara, ali je i njemu malo nedostajalo da pogodi okvir gola.

Novi lep napad crveno-belih usledio je u 69. minutu. Tada je Malbašić odlično prošao po desnoj strani i odigrao pas u visini peterca u sredinu, a Trifunović petom pokušao da prosledi loptu u mrežu, ali je golman Belić odbranio taj udarac. Već u narednom minutu, Meleg je šutirao sa 12-13 metara iskosa sa leve strane, ali je Belić i taj šut zaustavio.

U 72. minutu, posle lepe akcije Malbašića i Melega na desnoj strani, Trifunović je šutirao sa oko 17 metara iskosa, ali je lopta otišla preko gola, da bi šest minuta kasnije, Vojvodina ostala sa igračem manje na terenu. Zbog prekršaja nad Ersanom Rovčaninom, drugi žuti karton u timu Voše dobio je Dušan Jovančić, koji je zbog toga morao da napusti igru.

Do kraja meča, Metalac je pokušavao da izjednači, ali i dalje nije uspevao da stvori opasnu situaciju pred golom Vojvodine, koja je uspela da sačuva prednost i tako dođe do važne i zaslužene pobede.

izvor: fkvojvodina.rs, foto: Fotografije fudbalskih utakmica Jelena Grlić