21.10.2016.

Voša opet gazi - pao i Voždovac (VIDEO, GOLOVI)

Prvo poluvreme skoro da je proteklo bez pravih šansi za gol. Vojvodina je više napadala, ali se igralo dosta tvrdo, pa su igrači oba tima retko dolazili u izglednu poziciju za šut

Jedina stopostotna šansa tokom prvog dela meča viđena je u 40. minutu, kada je bivši Jovan Stojanović snažno šutirao sa sedam-osam metara iskosa sa leve strane, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Vojvodina je povela već na samom početku drugog poluvremena. Posle ispucane lopte iz šesnaesterca Vojvodine, Malbašić je izvršio pritisak na odbrambenog igrača Voždovca, uspeo da dođe do lopte i preciznim udarcem sa 15-16 metara doveo crveno-bele u vođstvo.

Međutim, gostima nije bilo potrebno mnogo da izjednače. U 53. minutu, posle slobodnog udarca za Vojvodinu, nakon kojeg je Planić postigao gol koji je poništen zbog ofsajda, Beograđani su izveli brzu kontru, pa je Stojanović izbio sam ispred Kordića i rutinski poslao loptu iza njegovih leđa.

To nije demoralisalo crveno-bele, koji su samo dva minuta kasnije ponovo došli do prednosti. Lepu akciju Vojvodine, preciznim udarcem sa osam-devet metara završio je Aleksandar Paločević i tako ponovo doveo Vošu u vođstvo.

U 64. minutu, Vojvodina je već vodila sa 3:1. Neprecizan povratni pas igrača Voždovca ka svom golmanu iskoristio je Aleksandar Paločević, koji je izašao sam ispred Miloševića i nesebično proigrao Trujića, a ovaj sa dva-tri metra, iz gotovo mrtvog ugla, prosledio loptu u mrežu.

Voša je mogla do četvrtog pogotka samo šest minuta kasnije, kada je Paločević šutirao sa 12-13 metara, a lopta je pogodila jednog od igrača gostiju i otkotrljala se nekoliko centimetara pored stative.

U 87. minutu, šef stručnog štaba Vojvodine ukazao je šansu dvojici mladića iz omladinskog tima Vojvodine, Mihajlu Neškoviću i Dobrici Tegeltiji, što su gledaoci na stadionu pozdravili velikim aplauzom.

Do kraja susreta, Vojvodina je nastavila sa napadima, ali novih prilika nije bilo, pa su crveno-beli ostvarili devetu prvenstvenu pobedu ove sezone.

izvor: fkvojvodina.rs