02.10.2016.

Pobeda Voše u Kaću

RK Jugović - RK Vojvodina 26:29

Naši rukometaši pobedili su Jugović sa 29:26 u utakmici 5. kola Superlige Srbije odigrane u Kaću. To je treći trijumf Vojvodine u domaćem prvenstvu, uz po jedan remi i poraz, te Vojvodina ostaje na trećem mestu na tabeli. U narednom kolu naš tim će, kod kuće, igrati protiv Morave.

Novosađani su poveli tek u 25. minutu. Od tog trenutka Vojvodina je održavala rezultatsku prednost, najčešće sa dva razlike, koliko je bilo i na poluvremenu – 12:14.  Trener Božo Rudić rotirao je igrače u napadu, nakon oporavka od povrede na teren su se vratili N.Arsenić i Vučković, a najbolji pojedinci u našim redovima bili su levo krilo Stojanović (11) i desni bek Orbović (8) strelci više od polovine Vošinih golova.
Raduje povratak na pobednički kolesek, ali se od naših rukometaša tek očekuju znatno bolja izdanja.

izvor: rkv.rs