08.10.2016.

Banjica Voši neobjašnjivo teška - poraz u pripremnoj utakmici

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Rada rezultatom 1:0 (1:0), u prijateljskom meču odigranom u Beogradu

Utakmica je odigrana bez prisustva gledalaca, a strelac jedinog gola bio je Bates u 24. minutu.

Vojvodina: Perić (od 46. Ilić) – Lakićević (od 46. Aksentijević), Kovačević, Puškarić, Antić (od 46. Bureković) – Maksimović (od 46. Vukasović) – Malbašić (od 46. Gavrić), Meleg (od 46. Babić), Paločević (od 46. Zličić), Trujić (od 46. Knežević) – Trifunović (od 60. Ašćerić).

Rad je pripretio već u drugom minutu, kada je Đenić pokušao da lobuje Perića sa ivice šesnaesterca, ali je golman Vojvodine dobro reagovao i izbio loptu u korner. Iako utakmica nije imala takmičarski značaj, na terenu se vodila borba kao da je reč o prvenstvenom susretu.

U 20. minutu, posle dobrog centaršuta Lakićevića sa desne strane, Trifunović je pokušao glavom da se upiše u strelce, ali je lopta otišla iznad prečke gola Rada. Samo dva minuta kasnije, crveno-beli su propustili stopostotnu šansu da dođu u vođstvo, pošto je Trujić prihvatio jedan dubinski pas sa polovine Vojvodine i izašao sam ispred Dejanovića, ali je sa desetak metara šutirao pored stative.

Kazna za Vošu stigla je u 24. minutu, posle slobodnog udarca koji je izveo Drinčić. U šesnaestercu Vojvodine, najbolje se snašao Bates i sa pet-šest metara samo prosledio loptu u mrežu. Vojvodina je mogla da uzvrati već u narednom minutu, kada je Puškarić dobro proigrao Trujića na levoj strani, a ovaj uputio pas po zemlji pred gol Rada, ali je Trifunović sa svega dva metra poslao loptu pored stative.

U 34. minutu, viđena je nova dobra prilika za Rad, kada je Mladenović ubacio loptu u šesnaesterac Vojvodine, a tamo Denić sa sedam-osam metara volejom pokušao da postigne pogodak. Ipak, slabo je zahvatio loptu, koja je bila lak plen za Perića. Samo četiri minuta kasnije, slobodan udarac za Vojvodinu sa oko 20 metara izveo je Puškarić, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su “građevinari” u 53. minutu, kada je Lutovac centrirao sa desne strane, a Krstić sa šest-sedam metara volej udarcem šutirao preko gola. Vojvodina je mogla do gola 11 minuta kasnije, kada golman Filipović nije uspeo da prihvati jedan rutinski pas od strane svog odbrambenog igrača, pa je umalo postignut autogol. Ipak, čuvar mreže Rada uspeo je da sustigne loptu i izbije je sa same gol linije.

U 66. minutu, crveno-beli su propustili novu priliku za izjednačenje. Aksentijević je sjajno proigrao Ašćerića, koji je izašao sam ispred Filipovića i šutirao sa oko pet metara iskosa sa desne strane, ali pravo u golmana domaćih. Rad je uzvratio pet minuta kasnije, kada je Stanojević odlično prošao po levoj strani i centrirao, a Krstić volej udarcem šutirao preko gola. U istom minutu, ali na drugoj strani, Babić je centrirao za Ašćerića, ali je Filipović odbranio udarac napadača Vojvodine.

Rad je mogao da udvostruči prednost u 82. minutu, kada je Stanojević sjajno izveo slobodan udarac sa oko 26-27 metara i poslao loptu u rašlje, ali je mladi golman Vojvodine Marko Ilić fantastičnom paradom sačuvao mrežu. Isto se dogodilo i u 89. minutu, kada je Ljubinković uputio udarac glavom, ali je Ilić ponovo dobro intervenisao. Do kraja susreta, Voša je pokušavala da izjednači, ali nije uspela u tome, pa je ovaj prijateljski meč završen pobedom domaćeg tima.

izvor: fkvojvodina.rs