18.09.2016.

Voša lider Superlige - pao Borac (VIDEO, GOLOVI)

Vojvodina - Borac 2:1

Posle burne nedelje, Vojvodina je lider prvenstva.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Borca rezultatom 2:1 (1:0), u devetom kolu Super lige Srbije.

Pred oko 6.000 gledalaca na “Karađorđu”, strelci za Vošu bili su Jovančić u 13. i Kovačević u 50, dok je jedini gol za goste postigao Jovanović u 58. minutu.

Vojvodina: Kordić – Lakićević, Kovačević, Puškarić, Antić – Maksimović, Jovančić – Malbašić, Paločević (od 58. Trifunović), Meleg (od 91. Gavrić) – Trujić (od 69. Zličić).

Pred početak utakmice, publiku je zabavila muzička grupa Zbogom Brus Li, koja je izvela svoju numeru posvećenu FK Vojvodina “Pevaju svi”, a uoči samog početnog udarca, održan je minut ćutanja u znak sećanja ne nedavno preminulog bivšeg igrača i nekadašnjeg generalnog sekretara FK Vojvodina Zvonka Ivezića.

Već u petom minutu, Vojvodina je mogla do vođstva. Antić je oštro centrirao sa leve strane, a Trujić u padu pokušao loptu da prosledi u mrežu, ali je nije dobro zahvatio, pa je ona otišla u gol aut. Ipak, crveno-belima nije bilo potrebno mnogo vremena da zatresu mrežu rivala, pošto su to učinili samo osam minuta kasnije.

Meleg je lepo proigrao Malbašića na levoj strani, a ovaj ušao u šesnaesterac i odigrao povratni pas u sredinu, gde je Jovančić iz prve uputio udarac sa desetak metara i poslao loptu iza leđa golmana Aleksića.

Nakon stečenog vođstva, Vojvodina je nastavila da napada, ali nije uspevala da stvori ozbiljniju priliku pred golom Čačana. U 43. minutu, Puškarić je lepo proigrao Malbašića na levoj strani, ovaj dobro centrirao, a Puškarić je potom natrčao na loptu i glavom pokušao da savlada Aleksića, ali je čuvar mreže Borca bio oprezan i otklonio opasnost.

Ipak, na samom startu drugog poluvremena, Voša je uvećala prednost. Dosuđen je slobodan udarac za crveno-bele sa desne strane u visini peterca, Meleg je centrirao, a Kovačević sjajno skočio i glavom prosledio loptu u mrežu.

Iako se to nije naslućivalo na osnovu događaja na terenu, Borac je u 58. minutu uspeo da smanji rezultat. Kordić je odigrao pas do Antića, ali je fudbaler gostiju Lazar Jovanović presekao to dodavanje i iz prve poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Vojvodina je i dalje bila dominantniji tim na terenu, ali je gol Čačana ipak uneo određenu neizvesnost u meč. U 83. minutu, sjajan kontranapad Voše završio se udarcem Malbašića sa desetak metara, ali je Aleksić dobro intervenisao i izbio loptu u korner.

Do kraja susreta, više nije bilo ni šansi ni golova, pa je utakmica završena pobedom Vojvodine rezultatom 2:1, čime je “stara dama” preuzela prvo mesto na tabeli Super lige. Naredni meč, crveno-beli će odigrati već u sredu, kada će na svom terenu u 1/16 finala Kupa Srbije dočekati ekipu Bežanije. Taj meč zakazan je za 20 časova.