11.09.2016.

Loš start i u Superligi: Remi Voše u Aranđelovcu

Rukometaši Vojvodine odirali su nerešeno na startu domaćeg šampionata. Novosađani su u okviru 1. kola Superlige Srbije, u Aranđelovcu, remizirali 23:23 sa Šamotom. U narednom kolu Vojvodina će dočekati požesku Slogu.

Već na startu utakmice bilo je jasno da se mnogi neće naigrati u Aranđelovcu. "Vruć" domaći teren i agresivni Šamot pravili su velike probleme Vojvodini, posebno u njenoj organizaciji napada. Aranđelovčani su usporili ritam utakmice, što im je odgovaralo, a prvi deo igre dobili sa golom razlike – 10:9. U nastavku imali su i +4 (21:17), a u finišu 22:19. Novosađani su tek u poslednjim minutima zaigrali kako treba i serijom 4:1 postavili konačnih 23:23. Jedini raspoloženi u taboru našeg šampiona bio je desni bek Miloš Orbović koji je postigao 7 golova, mada većinu tek u drugom poluvremenu.

izvor, foto: rkv.rs